האנטי אייג'ינג הוא תחום רפואה העוסק בחקר ההאטה של תהליכי ההזדקנות. ברפואה הסינית מאמינים, שהאדם הוא יחידה אחת שבה פועלים הכוח הפיזיולוגי-חומרי, והכוח המנטלי-רגשי. גם לכוח המנטלי, הרגשי, יש השפעה ממשית על הכוח הפיזיולוגי. שני כוחות אלה, חיים יחד ומשפיעים האחד על השני. באמצעות אורח חיים בריא, הכולל תזונה נכונה, פעילות גופנית ושמירה על בריאות נפשית אמנם לא נצליח לעצור את תסמיני ההזדקנות, אך בהחלט נוכל להרחיק את הופעתם ואף להאריך חיים.

12 דברים שלא ידעת על אנטי אייג'ינג


12
דברים שלא ידעת על אנטי אייג'ינג

1. העור הוא השכבה החיצונית בגופנו שבאה במגע עם מגוון התופעות שבחוץ – חום, קור, אבק ועוד, ובעיקר עור הפנים – שזקוק לטיפוח יומיומי. כדי לשמור על עור פנים צעיר, מומלץ לשטוף את הפנים היטב במים וסבון מתאים בכל יום, למרוח קרם הגנה מפני השמש ולהיעזר בקרמים שונים. טיפול פנים ביתי יכול להיעשות באמצעות מרכיבים כמו דבש, שמן זית, כורכום, אבוקדו ולימון, הידועים ביתרונותיהם למיצוק עור הפנים.


2. טיפולי אנטי אייג'ינג כבר בגיל צעיר במטרה לשמור על עור הפנים, הפכו בשנים האחרונות ליותר ויותר פופולארים. עוד לפני הזדקנות עור הפנים כתוצאה מהגיל, ישנם זיהום האוויר, השמש והתזונה הלקויה שפוגעים בעור. טיפולים אצל קוסמטיקאיות המתמחות באנטי אייג'ינג מומלצים אחת לתקופה ומחדשים את העור.


3. לנוגדי החימצון ישנם מספר תפקידים, כשאחד מהם, ואולי אף העיקרי, הוא להילחם ברדיקלים החופשיים, שמביאים אלינו את סימני ההזדקנות מוקדם מן הצפוי. נוגדי חימצון נוכל למצוא בשפע בירקות, ובמיוחד בשום, ברוקולי ועגבניות, וכן באגוזים, בקקאו ובביצים.


4. העלמת קמטים לא מחייבת טיפולים פולשניים – כיום יש בשוק מגוון של טיפולים, כדוגמת העלמת קמטים באמצעות גלי רדיו, שאינם כואבים, אינם פולשניים ומתאימים במיוחד לבעלי עור פנים בריא שרוצים להפוך אותו ליותר מוצק וצעיר.5. קמטי הבעה נוצרים מפעולות חוזרות ונשנות של שרירי הפנים, כדוגמת חיוך או פנים זועפות שמכווצות את המצח. אז להפסיק לחייך זה לא מומלץ, אבל להפסיק לזעוף – דווקא כן.


6. קרם לחות מפחית קמטים, בכך שמחזיר לעור את האלסטיות שלו, שאובדת עם השנים כשהגוף מפסיק לייצר קולגן ואלסטין שאחראיים בין היתר על מיצוק עור הפנים.


7. היעדר שינה איכותית, מה שמאפיין אנשים רבים בעולם המערבי והמודרני, פוגעים בגוף ולא מאפשרים לו להטעין עצמו באנרגיה לתפקוד ביום שאחרי.


8. גם כשאין שמש בחוץ, וגם בחורף, השימוש בקרם הגנה מגן עלינו לא רק מפני סרטן העור אלא גם מפני הופעה של קמטים לא רצויים.


9. תה ירוק ותה לבן מכילים אנטיאוקסידנטים, ובפרט אנטיאוקסידנט בשם EGCG שידוע ביכולתו להילחם בסרטן ובקמטים. בתרבויות מסוימות, לדוגמא בתרבות הסינית, נוהגים לערבב אבקת תה ירוק ביחד עם חליטת תה לבן, וליצור מזה מסיכות לפנים.


10. התזונה היא הדלק של הגוף, ואנו נראים ומרגישים בהתאם למה שאנחנו אוכלים. מעבר לעניין ההשמנה, תזונה שאינה מאוזנת ונכונה לנו, תשפיע לרעה על עור הפנים, השיער וריח הגוף. מעבר לפן החיצוני, גם הבריאות תיפגע. כדי לשמור על חיוניות, מומלץ לאכול מזונות טבעיים ככל הניתן, ולהמעיט בצריכה של מזונות מעובדים ועתירי מלח, סוכר ושמן.


11. פעילות גופנית היא חלק בלתי נפרד מהשאיפה לאורח חיים בריא, ויש לה תפקידים הן במישור הפיזי והן במישור הרגשי, כשהיום כבר ידוע שפעילות גופנית משפרת את מצב הרוח ומשמשת ככלי טיפולי במקרים של דיכאון וחרדה. היא משפרת את תפקוד העצמות והשרירים, ומשפיעה על זרימת דם טובה לאיברים ובכלל זה גם לעור הפנים. מחקרים מראים, שהקפדה על פעילות גופנית לפחות 4 ימים בשבוע למשך 45 דקות בכל פעם, מאטה את תהליכי ההזדקנות של הגוף.


12. מקדימים תרופה למכה - הקפדה על בדיקות רפואיות בתדירות סבירה וכן על בדיקות גנטיות כדי לגלות מחלות בזמן, נחשבת לאחד מהעוגנים החשובים באנטי אייג'ינג.אז לסיכום, טיפולי אנטי אייג'ינג הם לא משהו שצריך לחכות איתו עד שנהיה "מבוגרות", אלא ניתן ואף מומלץ להתחיל כבר בסביבות גיל 35 שבו הגוף מפסיק לייצר את הקולגן והעור שלנו מתחיל להזדקן ולאבד מהזוהר שלו.

מכשיר הניואה הוא פתרון טבעי למיצוק עור הפנים שמשתמש בטכנולוגית 3 DEEP החדשנית. גלי רדיו חודרים לעומק העור ומחממים את שכבת הדרמיס הפנימית של העור, דבר שגורם לחידוש טבעי של ייצור הקולגן שמותח וממצק את עור הפנים שלך.

לפרטים נוספים על מכשיר הניואה לחצי כאן