קמטים בפנים הם ללא ספק מנת חלקם של נשים וגברים רבים המגיעים לגיל 40. מבין שלל הטיפולים האפשריים, דרך מקובלת ונפוצה היא הזרקת בוטוקס. יחד עם הרצון הברור לשמור על עור פנים צעיר וגמיש, כדאי לדעת שהזרקת הבוטוקס טומנת בחובה לא מעט נזקים אפשריים, ושככל שהטיפול הפך פופולארי, כך גם העלייה במספר התביעות בגין רשלנות רפואית במסגרת טיפולי בוטוקס כושלים.

נזקים אפשריים כתוצאה מהזרקת בוטוקס - העלמת קמטים ללא ניתוח


מהי הזרקת בוטוקס?

הזרקת בוטוקס היא טיפול נפוץ ופופולארי להעלמת קמטים בפנים, ובמיוחד קמטי הבעה באזור המצח ובאזור העיניים. חשוב לדעת, שחומר הבוטוקס הוא רעלן העשוי חיידקים, מופק באופן סינטטי והוא פועל על ידי שיתוק חלקי של סיבי השריר ובכך מונע ממנו להתכווץ וליצור קמטים. בשל כך, הזרקת בוטוקס בצידי הפה אינה מומלצת כלל משום שהחלשת השרירים באזור זה עלולה לפגוע בדיבור ובלעיסה. גם הזרקה בקמטים אשר נוצרו בעקבות חשיפה לשמש לא תהיה יעילה, שכן לא מדובר בשריר שיש לשתק. תוצאות ההזרקה, במידה ובוצעה על ידי איש מקצוע מיומן, נשמרות לרב לתקופת זמן של חצי שנה.


מה הם הנזקים האפשריים כתוצאה מהזרקת בוטוקס?

בגלל שמדובר ברעלן, שבכמויות גבוהות נחשב לקטלני, ישנם סיכונים רבים בהזרקת בוטוקס, בפרט בהזרקה על ידי אדם שאינו מיומן, כשישנן המלצות רבות לעשות את הטיפול על ידי רופא בלבד. הנזקים האפשריים, ברמת תופעות לוואי נפוצות, הן שטפי דם, כאבים, בחילות, צניחת העפעף ומראה עייף והזעה מוגברת. במקרים אחרים, שעם השנים מתברר שהם אינם נדירים, עלול להיווצר זיהום באזור ההזרקה וכן זליגה של חומר ההזרקה הקטלני לאזורים אחרים בגוף, דבר שגורם לשיתוק או החלשה של שרירים כמו שרירי הנשימה, הבליעה, שרירי הגפיים וכן ראיה כפולה וטשטוש.כיצד ניתן להיות בטוחים בטיפול מסוג זה?

ראשית, יש לבחון אפשרויות אחרות שאינן פולשניות להצערת עור הפנים ולהעלמת קמטים במצח ובזוויות העיניים ודווקא מטיבות עם העור ועם הבריאות בכך שמבוצעות בשיטות טבעיות. יש לקחת בחשבון, שהזרקת בוטוקס אינה מתאימה במצבים של העלמת קמטים בצידי הפה וכן לא לקמטים שנוצרו בעקבות חשיפה ממושכת לשמש. במידה ומחליטים שהזרקת בוטוקס היא הטיפול המתאים, יש לעשות את הטיפול אצל רופא מוסמך בלבד, ולא לפני שקוראים בעיון את פירוט הטיפול והשלכותיו האפשריות על מנת להיות מודעים לתהליך. הסכמת המטופל לתנאי הטיפול היא הכרחית, ולמרות שהטיפול בישראל מבוצע על ידי רופאים בלבד, אין בזה כדי להבטיח שלא יהיו נזקים אפשריים.


כיצד נשמור על עור פנים נקי מקמטים?

למרות שקמטים בפנים הם תהליך טבעי שמתרחש ככל שמתבגרים, ניתן להאט את קצב הופעתם. הימנעות מחשיפה ממושכת לשמש, צמצום תנועות הגורמות לקמטי הבעה, כמו כיווץ חוזר ונשנה של המצח וכן הפסקה של עישון, עשויים להטיב עם עור הפנים שלכם ולשמור עליכם צעירים ורעננים לפחות לעוד מספר שנים.


NEWA
- מכשיר ביתי להעלמת קמטים בפנים

מכשיר הניואה הינו מכשיר אנטי אייג'ינג ביתי למיצוק עור הפנים שעובד בשיטת ה 3DEEP, שיטה טבעית שבה אנרגיה של גלי רדיו מוחדרת לתוך העור ומחממת אותו ועל ידי כך גורמת לגוף לייצר את הקולגן שחסר לו דבר המביא למיצוק של עור הפנים בצורה טבעית וללא חומרים מסוכנים.

לפרטים נוספים לחצי כאן