קמטים בפנים מתחילים להופיע עוד לפני גיל 30 ומבשרים על תחילת תהליך ההזדקנות של העור. יחד עם זאת, טיפול ומניעה לסוגי הקמטים השונים אפשרי כיום באמצעות מגוון חידושים טכנולוגיים ומכשירים שונים, במטרה לטשטש ולהאט את הזדקנות העור. ניתן לסווג את קמטי הפנים לשתי קבוצות. קמטי הבעה, הנוצרים מפעולה חוזרת ונשנית של השריר, וקמטי שרירים שהם תוצאה של הזדקנות העור והשרירים.

 ההבדל בין קמטי הבעה לקמטי שרירים

קמטי הבעה – מה הם מספרים לנו?

קמטי הבעה בפנים נוצרים בעקבות פעולה חוזרת ונשנית של השרירים, כשהנפוצים שבהם הם קמטי הבעה במצח, קמטים בצד הפה וקמטים בצדי העיניים. ככל שעובר הזמן, קמטים מסוג זה הופכים להיות עמוקים יותר וניתן יהיה להבחין בהם גם ללא כל פעולה של השריר – לדוגמא, קמטים במצח המופיעים בזמן כעס או חשיבה, ההופכים להיות קבועים גם ללא כל הבעת פנים.


קמטים במצח

קמטים במצח נוצרים בעקבות תנועה חוזרת של השריר בהרמה או הורדה ופתיחת העיניים לרווחה או בכיווץ שלהם. פליאה או כעס הן הבעות הפנים הנפוצות במקרה זה. אנשים בעלי עור עודף בעפעפיים או מי שהגבות שלו ממוקמות נמוך יחסית, מפעילים יותר את שרירי המצח על מנת להגדיל את שדה הראיה שלהם.


קמטים ליד העיניים

קמטים ליד העיניים נוצרים בעקבות תנועה מוגברת של שריר האורביקולריס אוקולי, כתוצאה מחיוכים רחבים, מצמוץ יתר או עצימת עיניים בחוזקה. גם אנשים קצרי ראייה, המכווצים עיניים על מנת להקל על ראייתם, נמצאים בקבוצה הסובלת מקמטים בצדי העיניים.


קמטים ליד הפה

קמטים ליד הפה הם תוצאה משולבת של תהליכי הזדקנות בשילוב היחלשות השרירים כתוצאה מפעולות בסיסיות ויומיומית כגון אכילה ודיבור.


קמטים מסביב לשפתיים

קמטים אלה, הנראים כמו קווים מאונכים בקו השפתיים, מופיעים אצל כל האוכלוסייה עם ההזדקנות, אך יופיעו קודם ויהיו עמוקים יותר בקרב מעשנים, בעקבות תנועה חוזרת של שרירי האורביקולריס אוריס.

 
קמטי שרירים

עם העלייה בגיל, מתעבים ומתקצרים שרירי הפנים והאלסטיות של העור הולכת ופוחתת, מה שמביא בסופו של דבר להתרופפות של טונוס השרירים, כניעה של העור לכוח המשיכה כלפי מטה ולמראה של עור רפוי וצונח. ניתן למנות את הצוואר, הסנטר ושרירי הפה כשרירים הראשונים שנפגעים כתוצאה מהגיל.


 

טיפול בקמטים בבית

אודות לטכנולוגיה החדשנית, כבר לא צריך להסתובב עם קמטים שאינם מוסיפים חן ולהשתמש באיפור ובניתוחים על מנת להסתיר אותם. הטיפול בקמטי הבעה ובקמטי שרירים אפשרי גם בבית, באמצעות טכנולוגיית 3DEEP למיצוק והרמת העור של NEWA. המכשיר החדשני, ממצק ומשיב לעור הפנים חיוניות וגמישות באמצעות חידוש וזירוז של יצירת קולגן על ידי חימום שכבות העור העמוקות, ללא כאבים וללא תופעות לוואי. לאחר מספר טיפולים בודדים, כבר ניתן יהיה לחוש בעור אלסטי, נושם ומלא חיים.