האם יש קשר בין הופעת קמטים בעור הפנים לבין אזור מגורים שלך?

קמטים בעור הפנים (ובעור הגוף בכלל), הם סימן לגיל מבוגר או לאורח חיים שלא עושה טוב לעור הפנים.
אנשים רבים בגילאים שונים, עושים הרבה מאוד מאמצים וגם מוציאים לא מעט כסף על מנת להעלים או לטשטש את הקמטים.
ניתן לומר שלצד התפתחותן של הרפואה והטכנולוגיה, אנו עדים לתופעה שבה ליותר ויותר אנשים מופיעים קמטים על הפנים כבר בתחילת העשור הרביעי.

האם יש קשר בין הופעת קמטים בעור הפנים לבין איזור המגורים שלך?

איך זה קורה, וכיצד ניתן למנוע, או לפחות לעכב את הופעתם של הקמטים?


התפתחותם של הקמטים בעור הפנים

אז לפני שנתחיל בואי נראה למה בכלל מופיעים קמטים.
קמטים אשר מופיעים בגיל מבוגר הם תוצאה של תהליכים טבעיים שמתרחשים בגוף – כשהחל מגיל 35 לערך, הייצור הטבעי של הקולגן בגוף פוחת.
קולגן ואלסטין הם חלבונים חיוניים לעור והם אלה שגורמים למראה המוצק והגמיש שלו.

קמטים המופיעים בגיל צעיר יותר, הם לרוב כתוצאה מאורח חיים לקוי שכולל – עישון, חשיפה לשמש, תזונה לא נכונה, הרגלי טיפוח רעים ואף אקלים קיצוני, זיהום אוויר ועוד.


מה הקשר בין היווצרות קמטים לבין אזור מגורים?

בכל אזור בו נגור, נפגוש בתנאים סביבתיים אשר ישפיעו על הבריאות שלנו.
זה יכול להיות מקום בעל לחות גבוהה מאוד, אזור בעל זיהום אוויר בדרגה גבוהה או דווקא כזה השופע בקרינה.
לצד ההשפעה הרעה על הבריאות הכללית שלנו, גם עור הגוף, ובפרט עור הפנים שחשוף תמידית ורגיש כל-כך, נפגע כתוצאה מהתנאים הסביבתיים.
תנועת כלי רכב סואנת, מקום מגורים ליד מפעלים, אזור בעל שמש יוקדת במרבית ימות השנה או אפילו אזור קר ויבש שגורם לסדקים בעור הפנים – לכל אלה יש השפעה אדירה.
לא רק על זירוז של קמטים, אלא גם על תופעות שונות כדוגמת אקנה, פיגמנטציה ועוד.


לבחור את מקום המגורים על פי ההשפעה על העור

לפני שנסביר על החשיבות בבחירת מקום המגורים לפי השפעתו על עור הפנים, נלך אחורה, ונייעץ לבחור את מקום המגורים לפי ההשפעה על הבריאות.
העדיפו להתגורר בישובים קטנים בהם תנועת הרכב דלה, הרחק ממקורות כימיים או כאלה המפיצים קרינה, ובאזורים הסמוכים לשטחים ירוקים טבעיים המעשירים את האזור בחמצן, ולא פחות מכך – תורמים למצב רוח טוב, שהרי ידוע שסטרס ומתח נפשי משפיעים רבות על הבריאות ועל טיב העור שלנו.
ובכל זאת, מרבית תושבי ישראל חיים בערים גדולות ועירוניות וחשופים לנזקי אקלים ואדם ולכן מומלץ להתמיד בשגרת טיפוח שכוללת ניקיון העור על בסיס יומי, ואחת לתקופה לבצע ניקוי עמוק אצל קוסמטיקאית.
עבור מי שכבר מוצאים עצמם סובלים מקמטים ולא רוצים להעמיק אותם, מומלץ להימנע מחשיפה מוגברת לשמש, להשתמש בקרם לחות, להעשיר את התזונה במגוון ירקות הנלחמים ברדיקליים החופשיים ומעכבים הזדקנות וכן ובמכשירים חדשניים כדוגמת מכשיר גלי רדיו RF אשר ניתן לשימוש ביתי ונמצא יעיל מאוד בהפחתת קמטים.